Ogłoszenia Duszpasterskie

 

12 - 19. 08. 2018 r.
Niedziela
  • o godz. 11.00 będziemy modlić się za matki i ojców oczekujących potomstwa;
  • o godz. 12.30 odprawiona będzie Msza św. dla pielgrzymów w języku niemieckim;
  • o godz. 19.00 zapraszamy na koncert chóru Psalmodia – chór Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Koncert naszych gości wprowadzi nas w czas Uroczystych obchodów wielkiego Jubileuszu 800-lecia Wambierzyc 15 sierpnia br.. Zapraszamy do licznego udziału naszych parafian jak i gości;
  • o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki.

Poniedziałek Wtorek
  • 14 sierpnia br., wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;
Środa
  • 15 sierpnia br., Uroczystość Wniebowzięcia NMP;

 

Czwartek
  • 16 sierpnia br., wspomnienie św. Beatrycze Silvy;
Piątek
  • 17 sierpnia br., wspomnienie św. Jacka, prezbitera;


     


Sobota Niedziela

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w roku Jubileuszowym 800 – lecia Wambierzyc,  w środę  15 sierpnia br., porządek Mszy św. będzie następujący: o godz. 7.30, 9.00, Uroczysta suma Jubileuszowa na Placu Koronacyjnym o godz. 11.00 i ok. 12.45 (po zakończeniu Mszy św. na Placu Koronacyjnym w kaplicy Eucharystycznej) oraz o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 w Ratnie Dolnym. Uroczystej sumie Jubileuszowej o godz. 11.00, przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Jan Vokal z Czech. Słowo Boże wygłosi ordynariusz diecezji opolskiej J. E. ks. bp Andrzej Czaja. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Sumie Odpustowej na Placu Koronacyjnym odbędzie się uroczysty apel poległych z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej. 
Początek festynu Jubileuszowego przy boisku sportowym – powyżej orlika przewidywany jest na godz., 13.00. Już dziś dziękujemy wszystkim za pomoc. Zapraszamy serdecznie do udziału w naszych uroczystościach. Cały dochód z festynu przeznaczony będzie na pracę remontowe przy naszej bazylice.

Decyzją Zarządu naszej Prowincji o. Kazimierz Bojnicki – wikariusz naszej parafii - został skierowany do naszej wspólnoty w Nysie. Msza św. dziękczynna za Jego pobyt i pracę w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej odbędzie się we wtorek, 14 sierpnia br., o godz. 18.00. Zapraszamy naszych parafian i wszystkich chętnych. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z o. Kazimierzem przy grillu.

Trwa okres letni, pamiętajmy o udziale w niedzielnych Mszach św. w czasie planowanych urlopów i wyjazdów oraz o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem szacunku dla Boga.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w ruchomej szopce. Trwają kolejne prace remontowe przy naszej elewacji – przepraszamy za utrudnienia i zarazem dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę – do końca września o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miesięcznika Rodzin Katolickich „NASZA ARKA”, który w całości poświęcony jest naszej Wambierzyckiej Królowej Rodzin;

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2019 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł.

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 - dla pielgrzymów i turystów. Natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.