Ogłoszenia Duszpasterskie

19 - 26. 05. 2019 r

Niedziela

 • gościmy wśród nas o. Roberta – misjonarza z Togo – po Mszach św. przed bazyliką zbiórka do puszek na rzecz misji w Afryce. Bóg zapłać za ofiary.
 • o godz. 17.30 nabożeństwo majowe w bazylice;
 • ok. godz. 19.00 nabożeństwo majowe przy krzyżu w Studziennie;
 • o godz. 21.00 Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki;

Poniedziałek

 •  20 maja br., święto św. Bernardyna ze Sieny;

Wtorek

 • 21 maja br., wspomnienie św. Jana Nepomucena;
Środa
 • o godz. 17.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

Czwartek

 • 23 maja br., święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;

Piątek

 • 24 maja br., wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;

Sobota

 • o godz. 14.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie „Dzieci Maryi”.
 • o godz. 16.30 zapraszamy na Polsko-Czeskie Spotkanie Muzyczne podsumowujące obchody Jubileuszu 800-lecia Wambierzyc. Na dolnym tarasie wystąpi Symfoniczna Orkiestra z Polic wraz z solistami. Zapraszamy na to spektakularne wydarzenie.

Niedziela

 • w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za małżonków obchodzących jubileusz lub rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy pragną odnowić w sobie łaskę tego sakramentu;


Codziennie przez miesiąc maj, od środy o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo majowe. Zapraszamy do licznego udziału dorosłych, młodzież, jak i dzieci.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki.

Dnia 31 maja br. kończy się dla naszego sanktuarium Jubileuszowy Rok Łaski. Z tej okazji organizujemy konferencję naukową w Domu Pielgrzyma im. Świętej Rodziny. Zapraszamy na wykłady o historii Wambierzyc oraz na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.

Trwa akcja zbierania środków na renowację obrazu św. Walentego w ołtarzu bocznym. Można wesprzeć nasze plany renowacyjne w zakrystii lub wpłacając dowolną sumę na stronie internetowej - zrzutka.pl. Wszelkie informacje na plakatach, stronie internetowej Sanktuarium oraz na Facebooku. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie i wyrozumiałość.

W zakrystii można nabyć wspólne zdjęcie jakie wykonaliśmy na schodach bazyliki – koszt zdjęcia to 8 zł. Są także puzzle. Mogą one stać się pamiątką naszego jubileuszu oraz prezentem. Puzzle w zakrystii i sklepiku. Ograniczona ilość. Cena: opakowanie z 1000 szt. – 67 zł; 500 – 55 zł i 300 – 50 zł

W zakrystii można otrzymać błogosławieństwo Papieża Franciszka z racji jubileuszu 800-lecia Wambierzyc. Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego nam wszystkim błogosławieństwa.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w Ruchomej Szopce. Rozpoczęły się kolejne prace remontowe przy naszej elewacji – przepraszamy za utrudnienia i zarazem dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2020 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miesięcznika Rodzin Katolickich „NASZA ARKA”, który w całości poświęcony jest naszej Wambierzyckiej Królowej Rodzin;

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 - Msza św. dla pielgrzymów i turystów;, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.