Ogłoszenia Duszpasterskie

07-14. 07. 2019 r

Niedziela

  • po Mszy św. o godz. 7.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych;
  • o godz. 21.00 Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki;

Poniedziałek

  • 8 lipca br., wspomnienie św. Jana z Dukli;

Wtorek

  • 9 lipca br., wspomnienie świętych Mikłaja Picka, Willada i towarzyszy;
Środa
  • 10 lipca br., wspomnienie św. Weroniki Giuliani;

Czwartek

  • 11 lipca br., święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;


Piątek

  • 12 lipca br., wspomnienie św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

Sobota

  • 13 lipca br., wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;


Niedziela

  • o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. w intencji Matek i Ojców oczekujących potomstwa. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo – zapraszamy.

Zachęcamy do ponownej akcji zbiórki elektroodpadów (wszelki sprzęt elektryczny i elektroniczny). Dochód z elektroodpadów przeznaczony będzie na zakup sprzętu medycznego na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Zbiórka potrwa do 23 lipca br. Sprzęt można składać na naszej posesji przy garażach – podobnie jak w minionych latach.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki.

Trwa okres letni, pamiętajmy o udziale w niedzielnych Mszach św. w czasie planowanych urlopów i wyjazdów oraz o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem szacunku dla Boga.

Zachęcamy do nabyci książki dotyczącej historii Wambierzyc pt. „Wambierzyce – historia miejsca pielgrzymkowego od jego początku aż do lat 20. XX w”. Koszt 45 zł.

Trwa akcja zbierania środków na renowację obrazu św. Walentego w ołtarzu bocznym. Można wesprzeć nasze plany renowacyjne w zakrystii lub wpłacając dowolną sumę na stronie internetowej - zrzutka.pl. Wszelkie informacje na plakatach, stronie internetowej Sanktuarium oraz na Facebooku. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie i wyrozumiałość.

W zakrystii można nabyć wspólne zdjęcie jakie wykonaliśmy na schodach bazyliki – koszt zdjęcia to 8 zł. Są także puzzle. Mogą one stać się pamiątką naszego jubileuszu oraz prezentem. Puzzle w zakrystii i sklepiku. Ograniczona ilość. Cena: opakowanie z 1000 szt. – 67 zł; 500 – 55 zł i 300 – 50 zł

W zakrystii można otrzymać błogosławieństwo Papieża Franciszka z racji jubileuszu 800-lecia Wambierzyc. Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego nam wszystkim błogosławieństwa.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w Ruchomej Szopce. Rozpoczęły się kolejne prace remontowe przy naszej elewacji – przepraszamy za utrudnienia i zarazem dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2020 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miesięcznika Rodzin Katolickich „NASZA ARKA”, który w całości poświęcony jest naszej Wambierzyckiej Królowej Rodzin;

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 - Msza św. dla pielgrzymów i turystów;, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.