Ogłoszenia Duszpasterskie

06 - 13. 01. 2019 r.
Niedziela
 • w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszach św. odbędzie się poświęcenie wody, kredy i mirry.
 • dziś także przed bazyliką zbiórka do puszek na misje.
 • po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • o godz. 19.00 przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej - na Nowym Świecie - odbędzie się tradycyjne kolędowanie z parafią radkowską  – wspólne wyjście o godz. 18.45 z placu przy szkole.

Poniedziałek
 • 7 stycznia br., po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży „Tau”.
Wtorek 

Środa
 • 9 stycznia br., o godz. 17.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

Czwartek Piątek
 • 11 stycznia br., po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej.
 • Także w piątek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na „Katechezę dla dorosłych”.
Sobota
 •  12 stycznia br., o godz. 14.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie „Dzieci Maryi”.
   

Niedziela
 • 13 stycznia br.,  o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. w intencji Matek i Ojców oczekujących potomstwa. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo – zapraszamy.
 • o godz. 14.30 zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie.
Wyrażamy słowa wdzięczności wszystkim, którzy przyjmowali nas po kolędzie. Za wspólną modlitwę, dobro, gościnność i złożone ofiary, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy na „Bal Charytatywny”, który odbędzie się 9 lutego br. w Domu Pielgrzyma im. Świętej Rodziny. Koszt udziału to 320 zł - od pary. Dochód przeznaczony będzie na dalsze remonty przy naszym Sanktuarium. Bliższe informacje i zapisy w restauracji Domu Pielgrzyma. Zapraszamy.

W zakrystii można nabyć wspólne zdjęcie jakie wykonaliśmy na schodach bazyliki – koszt zdjęcia to 8 zł. Są już także puzzle. Mogą one stać się pamiątką naszego jubileuszu oraz prezentem. Puzzle w zakrystii i sklepiku. Ograniczona ilość. Cena: opakowanie z 1000 szt. – 67 zł; 500 – 55 zł i 300 – 50 zł

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w ruchomej szopce. Zakończyły się prace remontowe przy naszej elewacji – dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miesięcznika Rodzin Katolickich „NASZA ARKA”, który w całości poświęcony jest naszej Wambierzyckiej Królowej Rodzin;

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2019 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00. Natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.