Ogłoszenia Duszpasterskie

25. 08. - 01.09. 2019 r

Niedziela

  • w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za małżonków obchodzących jubileusz lub rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy;
  • o godz. 21.00 Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki;

Poniedziałek

  • 26 sierpnia br., Uroczystość NMP Częstochowskiej;

Wtorek

  • 27 sierpnia br., wspomnienie św. Moniki;

Środa

  • 28 sierpnia br., wspomnienie św. Augustyna;

Czwartek

  • 29 sierpnia br., wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

Piątek

Sobota
Niedziela

  • 1 września br., po Mszy św. o godz. 7.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych;

W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy o. Jakuba Włodarczyka oraz br. Emiliana Tyrchę (we wrześniu dołączy do nas także o. Ryszard Maraś). Życzymy Im Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki.

Trwa okres letni, pamiętajmy o udziale w niedzielnych Mszach św. w czasie planowanych urlopów i wyjazdów oraz o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem szacunku dla Boga.

Zachęcamy do nabycia książki dotyczącej historii Wambierzyc pt. „Wambierzyce – historia miejsca pielgrzymkowego od jego początku aż do lat 20. XX w”. Koszt 45 zł.

Trwa akcja zbierania środków na renowację obrazu św. Walentego w ołtarzu bocznym. Można wesprzeć nasze plany renowacyjne w zakrystii lub wpłacając dowolną sumę na stronie internetowej - zrzutka.pl. Wszelkie informacje na plakatach, stronie internetowej Sanktuarium oraz na Facebooku.

W zakrystii można nabyć wspólne zdjęcie jakie wykonaliśmy na schodach bazyliki – koszt zdjęcia to 8 zł. Są także puzzle. Mogą one stać się pamiątką naszego jubileuszu oraz prezentem. Puzzle w zakrystii i sklepiku. Ograniczona ilość. Cena: opakowanie z 1000 szt. – 67 zł; 500 – 55 zł i 300 – 50 zł.

W zakrystii można otrzymać błogosławieństwo Papieża Franciszka z racji jubileuszu 800-lecia Wambierzyc. Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego nam wszystkim błogosławieństwa.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w Ruchomej Szopce. Trwają prace remontowe przy elewacji – przepraszamy za utrudnienia i zarazem dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2020 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego;

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 - Msza św. dla pielgrzymów i turystów;, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.