Ogłoszenia Duszpasterskie

13 - 20. 10. 2019 r

Niedziela

 • 13 października br., przypada 299 rocznica konsekracji naszego Kościoła;
 • Dziś obchodzimy Dzień Papieski. W jego ramach przed bazyliką zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II.
 • podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za matki i ojców oczekujących potomstwa

Poniedziałek

 •  

Wtorek

 • 15 października br., wspomnienie św. Teresy od Jezusa;

Środa

 • 16 października br., Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – patronki Śląska i naszej Prowincji Zakonnej;
 • W środę, 16 października br., w uroczystość św. Jadwigi, obchodzimy rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II. W tym dniu naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji o godz. 8.00, zakończenie - nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Pragniemy w tym dniu modlić się w intencji Ojczyzny oraz w intencji dalszych remontu bazyliki. Serdecznie zachęcamy do udziału w adoracji wszystkich parafian. Porządek adoracji będzie następujący:
  od godz. 8.00 - parafianie z Placu Najświętszej Marii Panny;
  od godz. 9.00 - parafianie z ulic Łukowej, Objazdowej, Franciszkańskiej;
  od godz. 10.00 - parafianie z ulic Noworudzkiej i ks. T. Michalika;
  od godz. 11.00 - parafianie z Ratna Dolnego w kierunku Radkowa;
  od godz. 12.00 - parafianie z Ratna Dolnego w kierunku Ścinawki Średniej;
  od godz. 13.00 - parafianie ze Studziennej oraz ulicy Polanickiej;
  od godz. 14.00 - parafianie z ulicy Wiejskiej (Górne Wambierzyce) do skrzyżowania;
  od godz. 15.00 - parafianie z ulic Podgórnej oraz Wiejskiej (numery parzyste) do skrzyżowania;
  od godz. 16.00 - parafianie z ulicy Wiejskiej (numery nieparzyste do skrzyżowania);
  od godz. 17.00 - dzieci i młodzież (szczególnie przygotowująca się do bierzmowania) z całej parafii.   

Czwartek

 • 17 października br., wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
 • po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania - rok I;

Piątek

 • 18 października br., święto św. Łukasza Ewangelisty;
 • po wieczornej Mszy św. zapraszamy na „Katechezę dla Dorosłych”;
 • po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania - rok II;

Sobota

 • 19 października br., wspomnienie św. Piotra z Alkantary;
 • o godz. 10 odbędzie się spotkanie dla ministrantów, a o godz. 14.00 dla Dzieci Maryi. Spotkania odbędą się w salce katechetycznej.
Niedziela

 • Przyszła niedziela, to niedziela Misyjna. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz misji;W miesiącu październiku zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas intensywniejszej modlitwy za naszych zmarłych. Na ławkach są rozłożone karty na wypominki za naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych będziemy polecać naszych zmarłych Bogu oraz za nich odprawiać Msze św. Prosimy jednocześnie o uporządkowanie grobów swoich bliskich, jak również grobów osób zapomnianych przez swoich bliskich.

Zachęcamy do nabycia książki dotyczącej historii Wambierzyc pt. „Wambierzyce – historia miejsca pielgrzymkowego od jego początku aż do lat 20. XX w”. Koszt 45 zł.

Trwa akcja zbierania środków na renowację obrazu św. Walentego w ołtarzu bocznym. Można wesprzeć nasze plany renowacyjne w zakrystii lub wpłacając dowolną sumę na stronie internetowej - zrzutka.pl. Wszelkie informacje na plakatach, stronie internetowej Sanktuarium oraz na Facebooku.

W zakrystii można nabyć wspólne zdjęcie jakie wykonaliśmy na schodach bazyliki – koszt zdjęcia to 8 zł. Są także puzzle. Mogą one stać się pamiątką naszego jubileuszu oraz prezentem. Puzzle w zakrystii i sklepiku. Ograniczona ilość. Cena: opakowanie z 1000 szt. – 67 zł; 500 – 55 zł i 300 – 50 zł.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w Ruchomej Szopce. Trwają prace remontowe przy elewacji – przepraszamy za utrudnienia i zarazem dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2020 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego;

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00;, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.