Ogłoszenia Duszpasterskie

 

22 - 29. 07. 2018 r.
Niedziela
 • o godz. 21.00 Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki;
Poniedziałek
 • 23 lipca br., święto św. Brygidy – patronki Europy;
Wtorek
 • 24 lipca br., wspomnienie św. Kingi;
 • 24 lipca br., o godz. 19.00 w refektarzu klasztornym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Uroczystościami Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia br.). Zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli naszej Gminy, Radę Parafialną, Fundację Odnowy i Modernizacji Wambierzyc, Koło Gospodyń Wiejskich z Wambierzyc, Radę sołecką z Ratna Dolnego i Wambierzyc, Ochotniczą Straż Pożarną z Wambierzyc i Ratna Dolnego, Koło Sportowe z Wambierzyc oraz wszystkich pragnących włączyć się w organizacje naszych uroczystości podczas 15 sierpnie br..
Środa
 • 25 lipca br., święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców;
 • 25 lipca br., w naszej wspólnocie zakonnej swoje imieniny obchodzi br. Jakub Świtalski – gwardian naszej wspólnoty. W tym dniu o godzinie 18.00 w Jego intencji będziemy sprawować Mszę św. na którą serdecznie zapraszamy. W środę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów na Placu Najświętszej Marii Panny i na parkingu przy boisku sportowym.

 

Czwartek
 • 26 lipca br., wspomnienie św. Anny, Matki NMP, współpatronki naszej prowincji zakonnej;

Piątek
 • 27 lipca br., wspomnienie św. Joachima, Ojca NMP;

   


Sobota Niedziela
 • 29 lipca br., w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za małżonków obchodzących jubileusz lub rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa, zapraszamy wszystkich małżonków, którzy pragną odnowić w sobie łaskę tego sakramentu;

Trwa okres letni, pamiętajmy o udziale w niedzielnych Mszach św. w czasie planowanych urlopów i wyjazdów oraz o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem szacunku dla Boga.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w ruchomej szopce. Trwają kolejne prace remontowe przy naszej elewacji – przepraszamy za utrudnienia i zarazem dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych prac. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Maryjny połączony z iluminacją bazyliki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miesięcznika Rodzin Katolickich „NASZA ARKA”, który w całości poświęcony jest naszej Wambierzyckiej Królowej Rodzin;

W zakrystii można nabyć kalendarz wambierzycki na nowy 2019 rok – zachęcamy parafian, pielgrzymów i gości – koszt kalendarza 9 zł.

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 - dla pielgrzymów i turystów. Natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.