Ogłoszenia Duszpasterskie

24 - 31. 03. 2019 r

Niedziela

 • dziś po wszystkich Mszach św. przed bazyliką zbiórka do puszek na rzecz misji;
 • o godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
Poniedziałek
 • 25 marca br., uroczystość Zwiastowania Pańskiego;
 • po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wspólnoty TAU.
Wtorek


 •  

Środa
 • o godz. 17.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów oraz ministrantów.
 • 27 marca br., o godz. 19.00 w refektarzu klasztornym odbędzie się spotkanie organizacyjne do-tyczące zbliżającej się ‘majówki’. Na to spotkanie zapraszamy przedstawicieli naszej Gminy, Radę Parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną z Wambierzyc i Ratna Dolnego, Klub Sportowy, przedstawicieli Sołectwa z Ratna Dolnego, naszych sołtysów z Ratna Dolnego i Wambierzyc oraz przedstawicieli naszego Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Wambierzycach.

Czwartek

 • 28 marca br., zapraszamy Róże Różańcowe z Ratna Dolnego i Wambierzyc na Mszę św. o godz. 15.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Sali Kominkowej.

Piątek
 • o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci, a następnie o godz. 17.30 młodzież i dorosłych;
 • po wieczornej Mszy św. w piątek ok. godz. 18.30 zapraszamy na „Katechezę dla Dorosłych”.
Sobota
 • o godz. 14.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie „Dzieci Maryi”.

   

Niedziela
 • 31 marca br., podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za małżonków obchodzących jubileusz lub rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia w sobie tego sakramentu.
Zachęcamy do licznego udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek - 16.30 dzieci, 17.30 młodzież i dorośli i Gorzkie żale w niedzielę o 17.15;

Trwa akcja zbierania środków na renowację obrazu św. Walentego w ołtarzu bocznym. Można wesprzeć nasze plany renowacyjne w zakrystii lub wpłacając dowolną sumę na stronie internetowej - zrzutka.pl. Wszelkie informacje na plakatach, stronie internetowej Sanktuarium oraz na Facebooku. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie i wyrozumiałość.

Ze względu na małą liczbę osób zainteresowanych wyjazdem do Wiednia w Oktawie Wielkiejnocy 27-28 kwietnia br., planowany wyjazd nie odbędzie się.

W zakrystii można nabyć wspólne zdjęcie jakie wykonaliśmy na schodach bazyliki – koszt zdjęcia to 8 zł. Są także puzzle. Mogą one stać się pamiątką naszego jubileuszu oraz prezentem. Puzzle w zakrystii i sklepiku. Ograniczona ilość. Cena: opakowanie z 1000 szt. – 67 zł; 500 – 55 zł i 300 – 50 zł

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w ruchomej szopce. Za wsparcie materialne jak i duchowe składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miesięcznika Rodzin Katolickich „NASZA ARKA”, który w całości poświęcony jest naszej Wambierzyckiej Królowej Rodzin;

W zakrystii oraz w sklepiku można nabyć świece Caritas – tzw. paschaliki.  Cena 5 zł.

W sklepiku są do nabycia dewocjonalia, różne pamiątki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej bazyliki.

W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium lub na stronie internetowej.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00. Natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed każdą Mszą św.. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy św.

Za życzliwość i wszelką pomoc, złożone ofiary, kwiaty i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom, pielgrzymom i gościom błogosławionego tygodnia życzą Franciszkanie.